Běžecká Sezóná se blíží

Na obchodě máme připravené boty INOV-8

Nástupce legendy

Pokud jste patřili mezi nadšené uživatele a přemýšlíte, čím tuto botu nahradit, nemusíte příliš smutnit. Inov-8 totiž zalepil vzniklou mezeru zbrusu novým konceptem s označením Trail Talon a podle všeho to vypadá, že tato novinka bude pro Race Ultru důstojným nástupcem.

Ne každá nová bota se vydaří podle představ a splní vysoká očekávání konzervativní běžecké komunity. Vývojářům v Inov-8 se ale tentokrát podařilo přijít hned napoprvé s dvěma modely, které mají potenciál slávu Race Ultry ještě překonat. Nejslabším místem původní Race Ultry totiž byl robustnější z obou modelů, kterým měl číslené označení 290. Od této boty si Inov-8 sliboval, že se stane oblíbenou volbou pro běžce hledající univerzální tlumenou krosovku použitelnou i pro potřeby ultra trailových závodů. To se však nikdy zcela nestalo a RU290 tak byla pouhým stínem slávy oblíbené odlehčené závodnější varianty RU270

Trail Talon

Stejně jako původní řada přichází i koncept Trail Talon se dvěma modely. Lehčí z nich nese jméno Trail Talon 250, zatímco robustnější, pohodlnější a tlumenější z obou bot má ve jméně číslovku 275. Jak je u Inov-8 zvykem, číslo značí hmotnost boty ve velikosti UK8.

Univerzální podrážka

Společným jmenovatelem obou bot je podešev. Ta navazuje na odkaz Race Ultra a nabízí možnost univerzálního využití na silnici i v technicky náročnějším terénu. Podešve vždy patřily k silným stránkám „inovejtu“ a ani podrážka použitá u Trail Talonu není v tomto směru výjimkou.

Při běhu na tvrdém podkladu jsou boty příjemně stabilní a drží i na mokrém asfaltu, což je povrch, s nímž má většina krosovek až překvapivé potíže. Na druhou stranu poskytuje podrážka spolehlivý záběr i v technicky náročnějším terénu plném hlíny, kamení, větví nebo listí. Trail Talon je krátký jen na rozbahněný nebo zasněžený povrch, na kterém byste ocenili spíše některou z agresivnějších alternativ.

Podešev navíc disponuje velice slušným poměrem přilnavost - životnost. Tomu pomáhá nejen hladší profil vzorku, ale zejména použití tří různě tvrdých směsí, které jsou po podrážce umístěné tak, aby v každé části zajišťovaly požadované funkční vlastnosti (odolnost proti opotřebení pod patou, spolehlivý záběr na špičce a ochranu chodidla ve střední části).

Zatímco podešev je u obout bot totožná, další části boty, tedy tlumicí vrstva a svršek, už se od sebe velmi výrazně liší.

Pohodlnější tlumení

Tato změna společně s použitím nové tlumicí pěny Power Flow znamená, že Trail Talon 250 je stále velmi lehký a kontaktní, ale ve srovnání s RU270 nabízí mnohem větší komfort. Právě vysoká tuhost boty byla podle mého názoru největší slabinou starého modelu, tuto změnu tak vítám všemi deseti. I přes změnu výšky tlumení se totiž podařilo zachovat všechny funkční vlastnosti, které mají běžci u Inov-8 tak rádi, tedy cit pro terén a vysokou flexibilitu.

Odlehčený svršek

Mohutnost tlumení se sice viditelně zvedla, ale zároveň je nový Trail Talon o rovných dvacet gramů lehčí. Toto odlehčení má na svědomí svršek, který je z velmi jemného a vzdušného materiálu a postrádá jakékoliv přebytečné prvky, které by pouze zvedaly výslednou gramáž.


všechny novinky

Servisní práce
provádíme do 24 hodin

zakládáme si
na osobním přístupu

Seřízené kolo vám
dovezeme po Kraji Vysočina