Běžecká Sezóná se blíží

Na obchodě máme připravené boty INOV-8

Nástupce legendy

Pokud jste patřili mezi nadšené uživatele a přemýšlíte, čím tuto botu nahradit, nemusíte příliš smutnit. Inov-8 totiž zalepil vzniklou mezeru zbrusu novým konceptem s označením Trail Talon a podle všeho to vypadá, že tato novinka bude pro Race Ultru důstojným nástupcem.

Ne každá nová bota se vydaří podle představ a splní vysoká očekávání konzervativní běžecké komunity. Vývojářům v Inov-8 se ale tentokrát podařilo přijít hned napoprvé s dvěma modely, které mají potenciál slávu Race Ultry ještě překonat. Nejslabším místem původní Race Ultry totiž byl robustnější z obou modelů, kterým měl číslené označení 290. Od této boty si Inov-8 sliboval, že se stane oblíbenou volbou pro běžce hledající univerzální tlumenou krosovku použitelnou i pro potřeby ultra trailových závodů. To se však nikdy zcela nestalo a RU290 tak byla pouhým stínem slávy oblíbené odlehčené závodnější varianty RU270

Trail Talon

Stejně jako původní řada přichází i koncept Trail Talon se dvěma modely. Lehčí z nich nese jméno Trail Talon 250, zatímco robustnější, pohodlnější a tlumenější z obou bot má ve jméně číslovku 275. Jak je u Inov-8 zvykem, číslo značí hmotnost boty ve velikosti UK8.

Univerzální podrážka

Společným jmenovatelem obou bot je podešev. Ta navazuje na odkaz Race Ultra a nabízí možnost univerzálního využití na silnici i v technicky náročnějším terénu. Podešve vždy patřily k silným stránkám „inovejtu“ a ani podrážka použitá u Trail Talonu není v tomto směru výjimkou.

Při běhu na tvrdém podkladu jsou boty příjemně stabilní a drží i na mokrém asfaltu, což je povrch, s nímž má většina krosovek až překvapivé potíže. Na druhou stranu poskytuje podrážka spolehlivý záběr i v technicky náročnějším terénu plném hlíny, kamení, větví nebo listí. Trail Talon je krátký jen na rozbahněný nebo zasněžený povrch, na kterém byste ocenili spíše některou z agresivnějších alternativ.

Podešev navíc disponuje velice slušným poměrem přilnavost - životnost. Tomu pomáhá nejen hladší profil vzorku, ale zejména použití tří různě tvrdých směsí, které jsou po podrážce umístěné tak, aby v každé části zajišťovaly požadované funkční vlastnosti (odolnost proti opotřebení pod patou, spolehlivý záběr na špičce a ochranu chodidla ve střední části).

Zatímco podešev je u obout bot totožná, další části boty, tedy tlumicí vrstva a svršek, už se od sebe velmi výrazně liší.

Pohodlnější tlumení

Tato změna společně s použitím nové tlumicí pěny Power Flow znamená, že Trail Talon 250 je stále velmi lehký a kontaktní, ale ve srovnání s RU270 nabízí mnohem větší komfort. Právě vysoká tuhost boty byla podle mého názoru největší slabinou starého modelu, tuto změnu tak vítám všemi deseti. I přes změnu výšky tlumení se totiž podařilo zachovat všechny funkční vlastnosti, které mají běžci u Inov-8 tak rádi, tedy cit pro terén a vysokou flexibilitu.

Odlehčený svršek

Mohutnost tlumení se sice viditelně zvedla, ale zároveň je nový Trail Talon o rovných dvacet gramů lehčí. Toto odlehčení má na svědomí svršek, který je z velmi jemného a vzdušného materiálu a postrádá jakékoliv přebytečné prvky, které by pouze zvedaly výslednou gramáž.


všechny novinky

Servisní práce
provádíme do 24 hodin

zakládáme si
na osobním přístupu

nejsme eshop, prodávané
zboží vám na místě nastavíme