Shimano EP8

Nova pohoná jednotka od firmy Shimano

  • Shimano představilo novou pohonnou jednotku s názvem EP-8. Loni představil čtvrtou generaci svého nejvýkonnějšího pohonu (CX Performance) německý Bosch a letos na něj odpovídá v hodně odvážném duchu také japonské Shimano, které přichází sice teprve s druhou generací svého pohonu, nicméně informace a hodnoty, které ho provází, naznačují, že hodlá srdnatě konkurovat svým největším sokům na poli elektrokol včetně zmiňovaného Bosche.

  • Vývojáři se snažili myslet na zdokonalení celkového motoru E-8000 a s jejich zkušenostmi se jim to velmi vzdařilo. Software a hardware obdržel celkový upgrade. Motor také obdržel novou magnesiovou slitinu, která pomohla snížit hmomotnost na 2,6Kg. Je o 300g lehčí než jeho předchůdce a diky nové slitině se motor v maximální zátěži lépe chladí.

  • Ikdyž se motor zmenšil, je výkonnější o 21%, je schopen vyvinout kroutivý moment až 85Nm. Velký posun je i uvnitř motoru, konstrukčně se snížilo tření a to se projevilo v celkové účinosti. S menším třením se hlučnost motoru snížila, který Shimano srovnává k hlučnosti chodu pojonu E-7000.

  • Nová baterie, která napájí motor bzla představena v květnu roku 2020 a nabízí dvě alternativy. A to základní baterií o kapacitě 504Wh a 630Wh. Posun přišel i u podpoy pro uživatele, stačí si nainstalovat aplikaci E-tube Project. Zde se dají nastavovat a upravovat profil jízdy a ostatní důležité aspektuý pro lepší kvalitu jízdy.


všechny novinky

Servisní práce
provádíme do 24 hodin

zakládáme si
na osobním přístupu

Seřízené kolo vám
dovezeme po Kraji Vysočina