Cyklistické oblečení ROSTI

Když se řekne móda, tak našince ihned napadne Itálie, což platí i v případě dámské cyklistické módy a italské značky Rosti. Padnoucí střih, komfort, praktické detaily a samozřejmě stylový a neotřelý design. Ano, většina nabízeného cyklistického textilu mainstreamových značek si je na rozdíl od Rosti je navzájem dost podobná. Vybrali jsme proto a otestovali dva cyklistické kousky dres FURY a kraťasy NUVOLA, v podstatě komplet. Není však nezbytné ho takto brát.

Rosti vyrábí své produkty výhradně v Itálii z italských materiálů, v malých sériích. To osobně oceňuji a to mne tzv. baví. Oblékat cyklistické oblečení s příběhem, díky kterému získáváte pocit jedinečnosti. Rosti se také specializuje na výrobu oblečení pro profesionální cyklistické týmy a tomu odpovídá jejich kvalita a zpracování.

Jezdila jsem především na silničním kole a ve francouzských kopcích po stopách slavné Tour de France. To pro dokreslení podmínek a exponovanosti testu: počasí se velmi progresivně měnilo. Výjezdy do 2 000 m, kdy bylo parno k padnutí a poté následoval sjezd, kdy stálo za to vytáhnout návleky na ruce či lehkou bundičku.

Nejprve tedy dres. Střih i materiál ho předurčují pro letní, popř. celoroční indoorové aktivity, např. i spinning. Použitý materiál Think 44, nová linie technických úpletů od Maglificio Corno, se vyznačuje prodyšností, efektivním odvodem potu a rychlým schnutím. Think 44 je patentován jako nealergický a odpovídá mezinárodním normám.

Samotný střih je velmi dobře anatomicky řešen, celorozepínací zip potěší nejednu silniční cyklistku, ale i bikerku. Pocitově vyjádřeno dres kopíruje křivky ženského těla, neplandá a neodstává. Praktická je zádová kapsa rozdělená na tři části a při jízdě velmi dobře přístupná a dostatečně velká pro bundičku, duši i mobil. Za zmínku stojí silikonové lemy rukávu.  

Osobně jsem středně velké postavy (model byl velikosti S) Jediná z výtek je na relativně krátké tělo dresu, pokud jste vytáhlé postavy je možné, že vám tělo bude krátké. Což se u italské produkce občas objevuje i u jiných značek nebo v mužském provedení.

Kalhoty jsou tvořeny z anatomicky tvarovaných panelů, díky nimž komfortně sedí. Oblast pasu je ukončena silikonovým lemem. Za zmínku opět stojí materiál Think 44: prodyšný, komfortně sedí a vytváří stylový vzhled. Velmi důležitá je samotná vnitřní vložka – pružná se specifickou konstrukcí pro ženy, a ta je opravdu luxusní. Chválíme i samotný design a barevné provedení.

Opravdu na pověstnou jedničku! Originální s nádechem lehké extravagance. Především v případě kraťasů, kdy ornamenty vytváří povedené linie na stehnech. Tedy v šedi cyklistického balíku rozhodně nezapadnete. Také díky barevné kombinaci 70 černo-růžová, která je výrazná, ale přitom decentní.


všechny novinky

Servisní práce
provádíme do 24 hodin

zakládáme si
na osobním přístupu

Seřízené kolo vám
dovezeme po Kraji Vysočina