INOV-8 Jaro 2019

Mrzí vás, že se podrážky boty s perfektní přilnavostí velmi rychle opotřebují? S příchodem Graphenu se situace zásadně změní.

Na první pohled by se mohlo zdát, že v oblasti materiálů použitých pro výrobu běžeckých bot už na žádné novinky a překvapení není místo. Tento odhad navíc potvrzuje fakt, že od představení posledního materiálu, který výrazně zahýbal světem běžeckých bot, uplynulo už více než pět let.

V roce 2012 přišla na scénu nová tlumící pěna značky adidas s názvem Boost, aby kompletně změnila naše požadavky na tlumení běžeckých bot. Šest let po této události nás na jaře čeká podobně velkolepá událost. Na svědomí ji ale tentokrát nebude mít adidas, Nike, ani žádný z běžeckých gigantů. Jejím autorem je Inov-8 a nese název Graphene.

Podle vývojářů z Inov-8 se dá použití Graphenu v běžeckých botách přirovnat k příchodu karbonu do cyklistiky. Toto tvrzení je velmi odvážné, ale váhu mu dodává skutečnost, že za objevení Graphenu byli vědci oceněni Nobelovou cenou.

Graphene je tvořený extrémně tenkou vrstvou uhlíku s neuvěřitelnou tvrdostí. Je to nejtvrdší testovaný materiál na světě. Bude součástí gumových podrážek, což by mělo výrazným způsobem vylepšit jejich vlastnosti.

Ve spolupráci s objeviteli Graphenu přichází Inov-8 hned s několika modely, které ho budou využívat. Podle prvních zpráv jsou hlavními benefity tohoto hybridního gumovo-graphenového materiálu vyšší pevnost, ohebnost a především radikálně vyšší ochrana proti opotřebení. Na základě prvního testování by si boty s Graphenem měly ve všech třech parametrech polepšit o úctyhodných 50 procent.

Podle neoficiálních zpráv se bude Graphene v první vlně týkat jednoho modelu určeného pro běh v měkkém terénu a na překážkové běhy. Kromě něj se můžeme těšit na dosud nezveřejněnou novinku určenou pro ultra trail. Pozitivní je i fakt, že přítomnost Graphenu nijak zásadně neovlivní cenu, tyto modely budou ve srovnání se svými standardními protějšky dražší pouze o pár set korun.


všechny novinky

Servisní práce
provádíme do 24 hodin

zakládáme si
na osobním přístupu

nejsme eshop, prodávané
zboží vám na místě nastavíme