Běžecké lyže SKIN připraveny na obchodě

Běžecké lyže s "MOHÉREM" Klistr bývá noční můrou snad všech lyžařů, a to nejen jeho nanášení na lyži, ale hlavně jeho smývání. V poslední době jsou velmi populární lyže s mohérem, tzv. skin lyže, jenž mají ve stoupací zóně mohér, který vám umožní stoupat ve stopě za každých podmínek.

Na základě vysoké poptávky po lyžích s touto technologií přidáváme do našeho magazínu tipy, triky a odpovědi na nejčastěji kladené otázky týkající se našich lyží s technologií Skin.

Co to vlastně skin je?

Skin neboli „tulení pás“ by se dal přirovnat ke koberci, jehož vlákna směřují šikmo ve směru jízdy. Složen je z 65 % mohéru a z 35 % nylonu. Tento poměr jsme dlouho testovali, abychom našli ideální poměr ve skluznosti a odolnosti pásu. K zakoupení nabízíme také 100% mohérový pás u vybraných modelů, který má lepší jízdní vlastnosti. Jeho nevýhodou je však nižší životnost.

Jaký je rozdíl mezi skinem zabudovaným do stoupací komory a odepínacím pásem na skialpech?

Na skialpy nebo back country lyže se pás přidělává pouze za účelem stoupání. Jelikož zasahuje i mimo stoupací komoru, při skluzu brzdí. Naopak u lyží s technologií skin, a s ní vhodně zvolenou tvrdostí lyže, při odrazu funguje stoupavě a při jízdě z kopce nebo po rovině nemá na jízdu vliv.
 

Jak je pás přichycen na lyži?

Skluznice je při výrobě přizpůsobena pro následné vložení pásu. Jeho výška vystupující nad skluznici je cca 1 mm, což odpovídá klasickému namazání stoupacím voskem. Z tohoto důvodu, u dobře zvolené tvrdosti lyže, nedochází k omezování rychlosti jízdy a při odrazu se pás dostane do kontaktu se sněhem, jeho vlákna se zapřou o podložku a funguje jako klasický stoupací vosk.

Lze Skin vyměnit? Kolik vydrží a kolik stojí náhradní díl?

Ano, je možné dokoupit náhradní pás a vyměnit jej. Při našich dlouhodobých testech vydržel bez problémů celou sezónu, což odpovídá cca 800 km v závislosti na sněhových podmínkách. Pás lze po snížení účinnosti dokoupit u našich prodejců a vyměnit jako náhradní díl. Jeho cena se pohybuje okolo 390,- Kč (pro lyže Bohemia Super, Plus a Perun).

Porovnání s lisovaným protismykem a standardním mazáním stoupacím voskem

Skin je moderní varianta protismyku, s kterou není problém závodit i na vyšších úrovních. Obě tyto varianty mají nespornou výhodu v tom, že fungují stoupavě na většině sněhových podmínek a je velmi těžké si s nimi zašpinit auto, případně oblečení od klistru.

Výhodu stoupavosti za jakýchkoliv podmínek také oceníte, jakmile se během delší trasy mění jednotlivé druhy sněhu – například Jizerská 50. Promazat se skinem je tedy umění.

Jak o pás pečovat?

Není zapotřebí zvláštní údržba. V případě, že ve stopě nachytáte klistr od jiných lyžařů, stačí pás vyčistit například smývačem vosku Vauhti LF Zero Skin Anti-dirt. Pokud budou extrémně mrazivé podmínky, lze pás ošetřit nemrznoucím sprejem, např. Vauhti LF Zero Skin Anti-Ice.

 


všechny novinky

Servisní práce
provádíme do 24 hodin

zakládáme si
na osobním přístupu

nejsme eshop, prodávané
zboží vám na místě nastavíme