Kola 2018 na obchodě

Naskladnili jsme NOVINKY pro rok 2018 od značek Rock Machine, Superior a TREK.

Ebike Rock Machine

O tom, kam směřuje značka Rock Machine řeky hodně i limitované edice kol které se letos v létě ukázaly. Mimo endura se totiž v top olepu a s top cenou objevilo o elektro-enduro.

BLIZZARD

Pluskový Ebike s integrovanou baterkou ve spodní rámové trubce, pohonem Shimano STePS, zdvihem 140mm se jmenuje Blizzard INT E90 v případě vyššího modelu. Naschvál říkám vyššího a ne dražšího. Protože prezentace o tom, jak pěkně si kluci v Kopřivnici vyhráli s detaily rámu, naladili spodní rámovku a vlastně i celé kolo tak, aby co nejlíp fungovala byla moc pěkná. Ale víc kol asi neprodá. Nás totiž silně zaujala cena, protože v případě E90 vám na elektrokolo osazené elektrickým řazením XT Di2, brzdami TRP Slate G-spec (G jako Gwin), tlumením Rock Shox (i když „jenom“ nový Revelation) a koly od WTB a doplňky Race Face, „stačí“ 129 990 Kč. – tj. za cenu, za kterou mnohdy nekoupíte ani podobně osazené enduro bez motoru.

K celopéru samozřejmě patří pevná varianta, RM má dokonce hned 4 elektro pevňáky. Dva s označením Blizz INT E90 a INT E50 nebo bez integrované baterky Blizz E90 respektive E50. Stojí od 79 do 105 tisíc Kč a ty se nám bohužel projet nepodařilo. Je ale zajímavé, že modely bez integrované baterky váží ve srovnatelné specifikaci skoro o 2kg méně. Na druhou stranu, na modelech INT je vidět, že materiál je asi přidaný na místech, kde být má.

Blizzard 29

Nás ale samozřejmě nejvíc zajímají ty ne-elektro kola, co mají za úkol hlavně jezdit z kopce po trailech. Celou sérii Rock Machine označuje jako Edge. A všechny Fully se jmenují Blizzard. Těchdle kol je celkem 6, pro letošek ale v nabídce mimo 160 mm Blizzard 27 a 140mm plusko Blizzard 27+ přibyly i dva modely Blizzardu 29. Asi vás nepřekvapí, že se jedná o trailovou devětadvácu se 120mm zdvihu. Ta nabídne 69° hlavy, reach v Mku 429mm a zadní stavba 437 mm ji staví spíš do pozice trochu zábavnějšího XC kola. Ale.

Blizzard 27

Orlí vlna se nevyhla ani enduru Blizzard 27, u vyššího modelu za 79.990 Kč samozřejmě nechybí GX dvanáctka, oproti letošku ale navíc přibyl i tlumič s expanzkou a hlavně 170mm Lyrik vepředu. Ostatně co jiného nasadit na závodní enduro. Nižší model je pak na 170 Yarině a NXku, cena necelých 60 tisíc.

Blizz

Na cenu útočí i hliníkové pluskové pevňáky Blizz, zase Eagle nebo NX, ale tentokrát dodává vidlice Suntour na Blizz 70 za 44.990 Kč Aion, na Blizzu 40 dokonce pružinová XCR. Vzhledem k ceně 28 tisíc ale přijatelné.

Blizz CRB

Poslední v našem výčtu je druhá opravdická novinka (mimo ebiků) a to karbonový model Blizz CRB. Blizz CRB má být spíš než XC kolo pevná varianta k Blizzardu 29, v nabídce budou dvě devětadvácy se 120 mm vidlicí a samozřejmě jedno plusko se 130mm Suntourkou. I tady úřaduje GX Eagle nebo NX. Vyšší 29 54.990 Kč, nižší 39.990 Kč. Plusko má jako jediný teleskop, s SR Suntour Aion a Eaglem pak necelých 53 tisíc.

Superior

Superior je ve světě velkých akcí známý především díky svým karbonovým hardtailům, které tvoří základ pro většinu sponzorovaných závodníků. Nicméně ve své nabídce má už nějaký ten pátek i celoodpružené XC modely, byť zatím jen v hliníkovém provedení.

Model XF 919

je prostředním z trojice aktuálně nabízených fullů, takže se o něm dá tvrdit, že jde o bike postavený na ideální poměr cena/výkon. Nenajdete na něm úplně nejlevnější věci, ale ani zbytečně předražené. Celek funguje, ale k individuálnímu vylepšování samozřejmě, zejména u některých komponentů, doslova vybízí.

Superior své modely XF dělí na 29" a 27,5". Prvně jmenované, kam patří i náš 919, vybavil zdvihem 100 mm zatímco sedmadvacítky posouvá více do "trailova" díky zdvihu 120 mm.

Jako materiál rámu byla zvolena slitina hliníku Alu X6 Ultralite. Jednotlivé trubky jsou patřičně zeslabovány a decentně tvarovány. Rám disponuje výrazným slopingem, krátkou hlavovkou a prohnutou sedlovou trubkou s navářkou pro directmount přesmykač. Řadící kabeláž je tažena vnitřkem rámu, brzdová hadice pak po spodní straně dolní rámové trubky. Přestože zde teleskopická sedlovka není, rám je připraven pro její ovládání.

TEAM 20, 24, 26

Superior připravil v rámci série FLY celkem tři kola. Dvacítku, čtyřiadvacítku a šestadvacítku, přičemž krom červené barvy, která je pro ně typická, mají ještě pár dalších společných věcí.

Tou hlavní jsou odlehčené kliky s jednopřevodníkem se 32 zuby. Druhou společnou věcí je pak odlehčená pevná přední vidlice, která designově krásně ladí s navazující hlavovou trubkou. Mimochodem, víte co je největší paradox? To, že velké procento rodičů pro své dítě preferuje kolo s odpruženou vidlicí, která mnohdy přidává bezmála kilogram navíc váhy kola, přitom o její funkci jako přidané hodnotě by se dalo v mnoha případech úspěšně pochybovat.

Superior má navíc k dispozici vlastní odlehčené rámy svařované z tepelně upravovaných trubek Alu 6061 T6, díky kterým se šetří rovněž nějaký ten gram. Snaží se osazovat také značkové ráfky (Weinmann ZAC 19) i pláště (Schwalbe CX Comp) a co se řazení týká, tak tam najdete výhradně Shimano. V závisloti na velikosti kola používá Superior 7mi, 8mi, nebo 9ti kolečko, které obsluhují TX, Alivio, resp. Deore přehazovačky.

Modelová řada Fly sází primárně na co nejnižší hmotnost. Největší 26" model váží pouhých 10,02 kg, dvacítka pak o víc než 1,5 kg měně 8,42 kg. Superior v této kategorii logicky neosazuje, jak již bylo zmíněno, odpružené vidlice, ale ani komponenty jako jsou blatníky, nosiče, nebo jiné typicky dětské komponenty jako kachničky na řídítkách, košíčky na panenky, nebo třásničky na koncích řídítek. U FLY modelové řady nic z toho není potřeba, protože tady je řeč o rychlé jízdě s větrem v zádech.

TREK

X-CALIBER 9

Zbrusu nový lehký rám Alpha Gold Aluminum zaručuje vynikající kvalitu jízdy.
Kratší řetězové vzpěry a šířka nábojů Boost141 pro hbitější jízdu a větší prostor pro širší pláště
Zdokonalená geometrie a kónická hlavová trubka E2 zlepšují ovladatelnost.
Elegantní vnitřní vedení chrání kabely a umožňuje výměnu teleskopické sedlovky.

Doživotní záruka na rám

Za nás poměr/cena/výkon rozhodně jednička.

PROCALIBER 6 W

Dámské kolo Trek Procaliber 6 W má extrémně lehký rám s doživotní zárukou vyrobený z hydroformingem upravených aluminiových trubek. Je dodáván pro dva různé průměry kol (27,5" a 29"), aby byl zachován ideální poměr velikosti kol a výšky rámu.

Nová technologie IsoSpeed použitá při výrobě rámu, umožňuje nekompromisní výkony, maximální efektivitu a neuvěřitelný pocit z jízdy. Jedná se o jeden z nejrychlejších a zároveň nejkomfortnějších hardtailů na trhu.

 

 


všechny novinky

Servisní práce
provádíme do 24 hodin

zakládáme si
na osobním přístupu

nejsme eshop, prodávané
zboží vám na místě nastavíme